Ağız Bakımı Nasıl Yapılır

2jpg-728x728
8 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 181 kez okundu.

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır

Dişlerimi sabah akşam düzenli olarak fırçaladığım halde yine de kaşınma, kanama ve ağız kokusu sorunu yaşıyorum diyorsanız size cevabımız yanlış bir uygulama yaptığını söylemek olacaktır. Sabah akşam dişleri fırçalamak ağız bakımınız için yeterli değildir. Ağız bakımında önemli olan yapılan bakımın kalitesidir. Peki ağız bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken şey bir diş doktoruna görünmektir. Diş doktoruna görünerek ağız içi problemlerinizi öğrenin. Kaşıntı, kanama ve ağız kokusu gibi sorunların esas nedenleri dişlerde oluşan çürükler ve diş taşlarıdır. Çürük dişlerinize gerekli olan tedaviyi yaptırdıktan sonra ve diş taşlarını temizlettikten sonra aşağıda vereceğimiz tavsiyeleri yerine getirdiğiniz takdirde büyük oranda sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız.

Sabah akşam fırçalamaya devam edin ancak burada dikkat etmeniz gereken fırçalama şeklinizin kalitesi. En az üç dakika olacak şekilde dişlerinizin her tarafına değecek şekilde fırçalama yapmalısınız. Yine kullanacağınız diş macununda florür olmamasına dikkat edin. Florür dişleri tıpkı bir zımpara gibi temizlediği için diş yüzeylerine oldukça zarar verir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizi ve damağınızı da fırçalamayı unutmayın.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipiyle araları temizleyin ve ağız bakım suyuyla çalkalayın. Ancak burada ağız bakım suyundan ziyade tuzlu suyla ağzı çalkalamakta nefes kokunuz için oldukça etkili ve doğal bir yöntem olacaktır. Yine aynı şekilde macununuzun üstüne bir miktar tuz ekip dişlerinizi öyle fırçalamanızda ağız kokusunu büyük oranda azaltacaktır.

Yine dişlerinizi haftada bir karbonatla fırçaladığınızda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Ancak bunu haftada birden fazla yapmayın.Çünkü fazlası diş etlerinize zarar verebilir. Son olarak ağız çalkalama suyunuza bir miktar sirke koyarak ağzınızı bu şekilde temizleyerek yatmak gece boyunca ağzınızda bakteri üremesine engel olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git