Basit Egzersiz Tüyoları ve Faydaları

egzersiz-planlari
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 139 kez okundu.

Basit Egzersiz Tüyoları ve Faydaları

Modern dünyanın getirmiş olduğu yaşam tarzı insanları hareketsizliğe itmeye başlamıştır. Ne kadar az hareket edersek o kadar iyi anlayışı gelişmeye başladı insanların zihninde. Ancak bu oldukça yanlış olan anlayış yüzünden bir çok rahatsızlıklar baş göstermeye başladı. Bu yüzden gün içerisinde yapacağımız basit egzersizlerle bu rahtsızlıkların önüne geçmeye çalışmalıyız.

Öncelikle ilk yapmamız gereken her sabah uyandığımızda yataktan kalkar kalkmaz gerinme hareketleri yapmaktır. Bu noktada örnek almamız gereken bir hayvan var. Kediler. Kediler her uykudan uyandıklarında sırtlarını ve omurlarını esneterek kalkarlar ve kedilerin esnek ve çevikliği zaten bilinen bir gerçektir. Bu yüzden her sabah kalktığımızda sırtımızı, kollarımızı, bacaklarımızı, boynumuzu ve omurlarımızı esnettiğimizde güne vücudumuzu rahatlatarak başlamış olacağız.

Daha sonra gün ortasında işe giderken mümkün olduğunca yürümeye gayret edin. Tüm gün zaten iş yerinde masa başında oturacağınızı unutmayın. Bunun için bir önerimiz daha var. İş yerinde giyeceğiniz ayakkabınızı çantanıza alın ve yola spor ayakkabıyla çıkarak mümkün olduğunca yürüyün. Böylece spor ayakkabıyla hem ayaklarınız rahat edecek hem de yürüyerek vücudunuzda kan dolaşımınızı arttırmış olacaksınız.

İş yerinde de yarım saatte bir başınızı bilgisayar ekranından kaldırın ve sağa sola,öne arkaya esneterek boynunuzu rahatlatın. Bu sizi boyun fıtığından ve boyun tutulması ve ağrıların koruyacaktır. Yine aynı şekilde her saatte bir ayağa kalkarak hareket edin. Böylece bel tutulması ve bel ağrılarından korunmuş olacaksınız. Yine ara ara oturduğunuz yerden el ve ayak bileklerinizi hareket ettirerek eklem ağrılarına karşı önlem alabilirsiniz.

Yazımıza son verirken şunu unutmamanızı tavsiye ederiz. İşiniz hayatınızı devam ettirebilmek için önemlidir ancak sağlığınız yaşamınızı devam ettirebilmek adına daha da önemlidir. Bu ufak tüyolarımıza kulak verip günlük hayatınızda kullanmaya dikkat ederseniz daha sağlıklı gündelik bir hayatınızın olduğunu fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git