Evde Peeling Yöntemleri

peeling-hakkinda-bilmeniz-gerekenler
8 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 362 kez okundu.

Evde Peeling Yöntemleri

Cilt bakımını yapmanın en temel yöntemlerinden birisi de cilde peeling uygulaması yapmaktır. Ancak dışardan alacağınız kozmetik ürünlerine güveniniz yoksa ya da pahalı ürünlere para vermek istemiyorsanız evinizde yapacağınız peeling karışımlarıyla haftalık peelinginizi yapabilirsiniz.

Bunlardan ilki ve en basiti kese kullanmaktır. Ancak kese kullanırken dikkat etmeniz gereken şey kalın kumaşlı değil ince kumaşlı bir kese seçmeniz ve kese yapmanın etkisine kendinizi çok fazla kaptırmamanız. Aksi takdirde cildinizi kuruladıktan sonra cilt derinizi yüzmüş olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da daha sonra acı ve yanma hissine neden olurken mikrop kapma olasılığını da yükseltir.Ayrıca yüzünüzün daha sonradan kabuk tutacak olması yüzünden pek de hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Bu yüzden peeling amaçlı kese kullanırken dikkatli olmalısınız.

Yine evde uygulayabileceğiniz peeling yöntemlerinden birisi de yumurta akı ve türk kahvesi telvesidir. Bu ikisini karıştırın ve bir süre yüzünüzde kurumasını bekleyin. Yumurta akı cildinizin gerilmesini sağlarken, kahve de peeling etkisi yapacaktır. Cildiniz kuruduktan sonra biraz suyla tekrar nemlendirin ve ovalayan bir süre yüzünüze masaj yapın. Ardından da durulamaya geçerek peeling işlemini tamamlayın.

Bir diğer peeling yöntemi de limon suyu ve karbonattır. Bir miktar karbonata birkaç damla limon sıkarak macun kıvamına getirin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Bu maskenin de cildinizde bir süre kurumasını beklemeniz gerekmekte. Bu uygulama hem cildinize peeling yaparken hem de cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayacaktır. Ancak kuru cilt tipine sahipseniz bu peeling yönteminden uzak durmanızda fayda var. Cildinizdeki maske kuruduktan sonra bu sefer ıslatmadan yüzünüzdeki maskeyi tekrar ovalamaya ve yüzünüze masaj yapmaya başlayın. Ardından durulayın ve peeling işlemine son verın.

Bu peeling yöntemlerini haftada bir evinizde deneyebilirsiniz. Ancak her işlem sonrasında cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmanız dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git