Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanabilir?

kalici
5 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 341 kez okundu.

kalici

Makyaj bayanların vazgeçemediği bir tutkusudur. Çünkü kadınlar makyaj ile aslında olmak istedikleri görünüme kendilerini ulaştırırlar. Elmacık kemiklerinin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkması, dudakların istenen tonlamada olması, kirpiklerin daha sık ve belirgin olması, tenin daha pürüzsüz olması… Bunlar kadınların yüzlerinde değiştirmek istediği durumlardır. Makyaj ile de bu sorunlarını ortadan kaldırırlar. Ancak makyaj gelip geçicidir. Sürülür ve silinir. Kalıcı makyajın hayatımıza girmesiyle ise kadınların yüzü gülümştür. Peki, kalıcı makyaj kimlere uygulanabilir?
Kalıcı makyaj esasında herkese uygulanabilir. Ancak kalıcı makyaj yaptırmak isteyen şeker hastaları ya da kalıcı makyaj yaptırmak isteyen ama kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalara fazla tavsiye edilmemektedir. Sebebi ise bu hastalarda hastalıklarından dolayı hem fazla kanama hem de yara geç iğleşmesi olacağından kötü bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirler. Şeker hastalarının dışında; kanser tedavisi yani kemoterapi görmüş saçları kaşları dökülmüş olan hastaların da kemoterapiden hemen sonra kalıcı makyaj uygulamasına gitmemesini önermekteyiz. Kanser hastalığı geçirmiş, kemoterapi görmüş olan bireyler; kemoterapilerinin üzerinden en az 6 ay geçmesinden sonra kalıcı makyaj uygulamasına gitmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca kalıcı makyaj yaptırmak isteyen henüz ergin bir birey olmamış kızlara da kalıcı makyaj tavsiye edilmemektedir. Çünkü 13- 15 yaşlarında olan genç kızların pigmenleri tam yerleşmemiş olmaktadır ve pigmentlerinin yerleşmeyişinden dolayı; genç kızın cildinde bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle genç kızların kalıcı makyaj yapmtırmaması tavsiye edilmektedir.
Yani şeker hastalığı olan bireyler, kan sulandırıcı ilaç kullanan bireyler, kemoterapi görmesinin üzerinden henüz altı ay geçmemiş olan bireyler ve 13 – 15 yaşlarında olan genç kızların kalıcı makyaj yaptırmaması önerilmektedir. Bunun dışında sağlıklı olan her birey için kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Kalıcı makyaj uygulamasının cilde her hangi bir zararı bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git