Puantiye Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

pantolon-kombin-1024x576
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 157 kez okundu.

Puantiye Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Puantiye’nin de tıpkı çizgili kıyafetlerde olduğu gibi eskimeyen bir modası var. Hemen hemene her yıl puantiyeli parçalar görmek mümkün. Peki ama puantiyenin her yılda her dönemde kullanılabilir olması onun dikkat gerektirmeyen bir parça olduğu anlamına mı geliyor. Elbette ki hayır. Puantiyeli bir parça ya da bir elbise yahut da bir trençkot yanlış kombin edildiği takdirde sizi benekli bir tavşana ya da kızamık geçirmiş bir hastaya benzetmesi kaçınılmaz olur. Peki ama puantiye kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Öncelikli puantiye kullanmaya karar verdiyseniz kombininizde tek bir nokta da olmasına özen gösterin. Örneğin puantiyeyi üst parçada kullandıysanız alt parçada puantiye kullanmaktan uzak durun. Yahut da alt parçada kullandıysanız üst parçanın sade kalmasına özen gösterin. Bir de taki bi puantiye kullandıktan sonra diğer parçalanırızda hareket kullanmaktan sakının. Nitekim puantiyenin kendisi zaten hareketli olduğu için bir de kombininize başka bir hareket eklerseniz göz yorgunluğuna ve karmaşaya neden olursunuz.

Puantiyeyi elbisenizde kullanmak isterseniz de dikkat edilmesi gereken husus yine elbisenin fazla hareket içermemesi. Elbisenin tek hareketi üzerindeki puantiye desenlerinin olmasıdır. Puantiyeli bir elbise kullandığınızda altınıza giyeceğiniz ayakkabı ise illaki de elbisenin renkleriyle aynı olmak zorunda değildir. Örneğin siyah beyaz puantiyeli bir elbise giydiğinizde altına kırmızı bir ayakkabı patlatabilirsiniz. Ancak elbiseyle aynı renkte bir ayakkabı kullanabilirsiniz ama bu biraz basite kaçmak olabilir.Sizi iddalı olmaktan uzaklaştırıp daha garantici yapar.

Yine aynı şekilde aksesuar olarak kullanacağınız çantanızın da sade olmasına özen gösterirseniz sizi daha şık gösterecektir.

Tüm bunların yanında puantiye sadece kıyafetlerde değil aynı zamanda çoraplarda da oldukça moda. Kışın giyeceğiniz opak çoraplarda ya da yazın giyeceğiniz ten ya ince çoraplarda puantiye kullanabilirsiniz. Ancak yine burada da dikkat edilmesi gereken husus çorapta puantiye kullanıldığı takdirde elbise de ya kullanacağınız diğer parçalar olan şort, etek ve üst parçalarda sadelikten yana olmanız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git