Saç Kırıklarından Nasıl Kurtuluruz?

beauty-1024x682
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.

Saç Kırıklarından Nasıl Kurtuluruz?

Biz kadınların kabusu olan saç kırıkları hem saç sağlığımızı bozmakta hem de güzelliğimize gölge düşürmektedir. Kuaföre saç kırıklarımızı aldırmak için gitmek de ayrı bir dert. Nitekim bin bir emekle uzattığımız saçları kuaförler hiç acımadan kırıkları temizlemek amacıyla en az dört parmak yukardan keserler. Bu da sahip olduğumuz saç uzunluğunu büyük miktarda azaltmaktadır. Peki ama biz saçlarımızı kısaltmadan saç kırıklarından kurtularak nasıl daha sağlıklı saçlara sahip olabiliriz?

Öncelikle az sonra size anlatacağımız işlemi banyonuzda yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü kırıklarınızı temizlerken bayağı bir saç dökülecektir yerlere. Banyoda yerlere dökülen saçları temizlemek daha kolay olacağı için size tavsiye edebileceğimiz mekan banyodur.

Ardından banyodaki ayna karşısında saçınızı tarayarak ortadan ikiye ayırın. Daha sonra saçınızdan belli miktarlarda tutamlar alın ve parmaklarınızın arasında döndürerek burmaya başlayın. Burduğunuz saçlarınızı elinize aldığınız makasınızın ya da tarağınızın sırt kısmıyla aşağıdan yukarıya doğru tersten tarama işlemi yapın. Bu işlem saç uclarınızı burduğunuz kısımlardan dışarıya çıkmasını sağlayacaktır. Ardından çıkan saç uçlarınıza bakın. Kırıklarınızı göreceksiniz. Gördüğünüz bu kırıkları makasınızla temizlemeye başlayın. buradan makası burduğunuz saçın üstüne koyun ve üzerinden üzerinden uçlarını kesmeye başlayın. Bu kısmı bitirdikten sonra saçınızın en uç kısmındaki kırığı da yeterli gördüğünüz kadar kesin ve aynı işlemi saçınızın her yerine uygulayın.

Aynı işlemi eskiden kuaförler makasla değil çakmakla yaparlarmış.Evet yanlış duymadığınız. Aldıkları bir tutam saçı burup uçlarını aynı işlemle dışarı çıkarttıktan sonra dışardan kalan saçları hızlı hareketlerle yakarlarmış. Ancak bunu evde denemek bizim için sakıncalı olabilir. Nitekim biz o kadar profesyonel değiliz. Ayrıca saç kırıklarını yakarak temizlemek yöntemi bu seferde saçlarımızın uçlarının yanık görünmesine neden olabilir. Bu yüzden bizim çok fazla tavsiye ettiğimiz bir yöntem değil.Saç kırıklarınızı evinizde temizledikten sonra hemen ardından da bakım yaptıktan sonra saçlarınız artık ahenkle dans etmeye hazır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git