Temel Bakım Sırları

images
6 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 362 kez okundu.

Temel Bakım Sırları

Kadınların vazgeçilmezi güzel olmak ve güzel görünmenin en temelinde bakımlı olmak yatmaktadır. Bu yüzden bakımlı olmak bir kadın için olmazsa olmazlardandır. Peki bakımlı olmakla neyi kasdetmekteyiz temel bakım sırları nelerdir?

Öncelikle bakımlı olmanın en temel spirensibi temiz olmaktır. Sağlı saçla yapılan bir fön ya da maşa her halukarda sizi bakımsız gösterecektir. Güne duş alarak başlamak bakımlı olmanın temel taşlarındandır.

Güzel bir kadının en önemli silahı ise gülüşü ve güzel bakımlı dişlere sahip olmaktır. Düzenli olarak fırçalanan ve diş doktoru tarafından gerekli tüm müdahaleleri yapılmış olan bir ağız hem daha sağlıklı bir hayat sürmenize hem de bakımın temel prensiplerine sahip bir kadın olarak öz güvenli bir şekilde dolaşmanızı sağlayacaktır.

Bakımlı kadınların diğer bir temel bakım sırrı ise kokudur. Koltuk altı rolonu ve kendi ten kokusuyla uyumlu bir parfüm kullanmak bir kadını diğer kadınlardan bir adım daha öne çıkartır. Tabi ki koku faktöründe en önemli detaylardan birisi de kötü alışkanlıklardan uzak durmaktır.Sigara ve alkol kokusuyla harmanlanmış bir parfüm kokusu hiçbir zaman bir bayanı cazip hale getirmez.

Temel bakım sırlarından bir diğeri de el ve ayak bakımıdır. Manikürü pedikürü yapılmamış ama üzerine oje sürülmüş eller ve ayaklar güzel görünmekten ziyade pisliğin üzerine örtmeye çalıştığınız bir örtü gibi durur ve sizi daha da itici hale getirebilir. Bu yüzden el ve ayaklarınızın temizliğinden emin olmak oldukça önemli. Emel Sayının bir şarkısında da geçtiği gibi ‘ eller.. eller..eller..’..Ellerinizin manikürlü ve yumuşak olması sizin zaten bakımlı bir kadın olduğunuzu gösterir. Tüm bu temel bakımı yaptıktan sonra bir de üzerine oje ya da frenc yaparsanız güzelliğinize güzellik katmış olacaksınız.

Aynı şekilde ayaklardaki nasırlardan ve tırnak çevresi etlerden de kurtulmak temel bakım sırlarının önemli bir parçası. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta ayak tırnaklarının el tırnaklarında olduğu gibi uzun bırakılmaması. El tırnaklarında bırakılan orta karar bir uzunluk elinizi daha şık bir hale getirirken aynısı ayak tırnaklarınız için geçerli değildir. Hem hijjen açısından hem de ayaklarınızın daha güzel görünmesi için ayak tırnağı uzunluğuna dikkat etmek gerekmektedir. Ayaklar için bir diğer önemli temel bakım sırrı ise ayak kokusudur. Bakımlı kadınların ayakları kokmaz koksa bile bunu engelleyecek çözümleri muhakkak kullanır.

Tüm bu temel bakım sırlarına dikkat ettikten sonra yüz hatlarınıza ve teninize giden bir makyaj ve yine vücut hatlarınıza ve kişiliğinize uygun bir kıyafeti hoş bir ayakkabı ve çantayla kombinlediğinizde dışarı çıkmaktan korkmayın artık.Çünkü artık siz bakımlı bir bayansınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git