Temel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

397-cilt-bakimi-nedir-batman-batmanda-larissa
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 389 kez okundu.

Temel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Her bakımlı ve güzel kadının en büyük sırrı temel cilt bakımına özen göstermiş olmasıdır. Temel cilt bakımına özen gösteren kadınlar hem kullandıkları makyaj malzemelerinin zararlarına daha az maruz kalırlar hem de yıllarda daha kolay meydan okurlar. Peki ama temel cilt bakımı nasıl yapılır ve bunun için özellikle güzellik merkezlerine gitmeye gerek var mı? Elbette ki hayır. Evde yapacağınız temel cilt bakımı uygulamasıyla da gayet sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Peki temel cilt bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle cildimizi ılık suyla güvendiğimiz bir yıkama jeliyle güzelce yıkıyoruz. Ardından cildimizi ölü deriden arındırmak için yine güvendiğimiz bir markaya ait peeling yıkıyoruz. Buradaki esas amaç ölü deriden arındırmak olduğu için biraz daha ovalayarak işlem yaparsanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Yine peeling kullanmak istemiyorsanız aynı etkiyi yapacak hatta belki de ondan daha etkili bir yöntem olan kese yöntemini de kullanabilirsiniz.
Ancak kese yaparken dikkat etmeniz gereken husus kullanacağınız kesenin yüz için olan ince yapılı bir kese olması. Keseyi de kullanarak cildinizi ölü deriden arındırdıktan sonra tekrar bir durulama yapmanız gerekmektedir. Ardından da kurulayarak buhar işlemine geçebilirsiniz.

Buhar uygulama işleminde ise eğer ki evinizde buhar makinası varsa öncelikle onu kullanın. Yoksa da telaşa gerek yok. Bir tencerede ya da ketle da kaynattığınız suyun buharından faydalanabilirsiniz. Kaynamış suyun buharından faydalanmak için üzerine eğilerek yüzünüze buharı tutun ve başınızın üstünden bir havlu geçirerek ısı kaybını engelleyin. İsterseniz burada suya sevdiğiniz her hangi bir esası dökebilirsiniz. On onbeş dakika kadar bekledikten sonra suratınızda oluşan suları silin ve elinize aldığınız bir peçeteyle cildinizdekisiyah noktaları sıkmaya başlayın.

Sıkma işlemi bittikten sonra son bir kez cildinizi ılık suyla durulayın ve güvendiğiniz bir markaya ait nemlendiricinizi sürerek işlemi bitirin. Bu işlemi ayda bir defa yapmak cildinize iyi gelecektir. Bunun dışında sabah akşam cildinize günlük bakım yapmakta ayda bir yapacağınız bu temel cilt bakımına destek olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git